Estrada Rzeszowska - logo

Bilety

W 2023 roku Estrada Rzeszowska obchodzi 3 jubileusze:

  • 65-lecie Estrady Rzeszowskiej
  • 10-lecie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury
  • oraz 1. urodziny Rzeszowskich Piwnic.

Z tej okazji, 13 października w kinie Zorza odbędzie się koncert "Królowie Bluesa", podczas którego wystąpią czołowi polscy gitarzyści, członkowie legendarnych zespołów: Dżem, Perfect, Budka Suflera, Laboratorium:
Leszek Cichoński "Guitar Workshop" & friends
Dariusz Kozakiewicz
Marek Raduli
Jerzy Styczyński
Damian Ukeje

zespół w składzie:
Tomasz Grabowy - bass
Robert Jarmużek - keyboard
Michał Bednarz - drums

Leszek Cichoński to ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i świetnymi amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem i Johnem "Broadway" Tuckerem. Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy: CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Odznaczony w 2017 roku Medalem Brazowym, a w 2023 Srebrnym Medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem "Zasłużony dla Miasta Wrocławia".
Ostatnia płyta „Thanks Jimi Symphonic” Leszek Cichoński & Friends, została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i jest symbolicznym podziękowaniem dla Hendrixa. W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy, a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która niedawno ukazała się na vinylu.

Darek Kozakiewicz - kompozytor i gitarzysta znany przede wszystkim z zespołów Breakout, Test i Perfect. Kozakiewicz przez 50 lat pracy twórczej współpracował z artystami takimi jak Anna Jantar, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz czy Natalia Sikora. To właśnie z Natalią Sikorą jako wokalistką powstał zapis koncertu Darek Kozakiewicz LIVE w Radio Opole w 2021 roku. W obecnym składzie można usłyszeć Justynę Panfilewicz, wokalistkę obdarzoną nietuzinkową barwą głosu, kompozytorkę i autorkę tekstów, zdobywczynię głównych nagród w ponad 30-tu ogólnopolskich festiwalach.

Marek Raduli – artysta otwarty i nieszablonowy – nieustannie eksperymentuje i poszukuje wciąż nowych obszarów ekspresji w muzyce. W latach 80. i 90. XX wieku zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera. Jako ważne pole jego działalności należy wymienić także udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to od 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata.
Jesienią 2013 roku Marek rozpoczął współpracę z Anną Wyszkoni – zrazu jako muzyk-instrumentalista, a wkrótce także jako producent, aranżer i szef muzyczny jej zespołu. Jednocześnie stale występuje i nagrywa ze sławną grupą Laboratorium, koncertując na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą.

Jerzy Styczyński pierwszy kontakt z zespołem miał w 1978 roku, chociaż nie była to stała współpraca - nie uczestniczył m.in. w nagraniu pierwszego singla zespołu. Na stałe powraca do grupy w maju 1981 roku. Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszyć innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, M. Jakubowicz, L. Cichońskiemu, R. Style, Staremu Dobremu Małżeństwu. Wśród nagród ceni sobie bardzo wyróżnienie pisma "Gitara i Bas", które otrzymał 10 marca 1996 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.

Damian Ukeje jesienią 2011 wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland i zakwalifikował się do kolejnego etapu, dołączając do drużyny Nergala. Dotarł do finału, podczas którego premierowo wykonał autorski utwór „Nie mamy nic”, a dzięki wygranej podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. W listopadzie 2012 wydał swój pierwszy singel, „Bezkrólewie”. W 2013 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu „Ukeje”, z którym dotarł na 44. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 22 czerwca 2013 TVP wyemitowała film Ukeje, którego był bohaterem.

 

Bilety dostępne w sprzedaży online: https://blues.estrada.rzeszow.pl/
oraz stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach 

Formularz akredytacyjny dla mediów: do pobrania

Kalendarz

GRUDZIEŃ 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31